Koberec nebo hladkou podlahovou krytinu? Se sametovým vinylem Flotex® získáte to nejlepší z obojího

Výběr vhodné podlahové krytiny není úplně jednoduchou záležitostí a v mnoha případech musíte dělat kompromisy. Díky sametovému vinylu Flotex® však můžete dát kompromisům jednou provždy sbohem. Tento materiál v sobě totiž pojí to nejlepší z vlastností pružných podlahových krytin a koberců.

Vlastnosti materiálu Flotex®

Flotex® v sobě kombinuje nejlepší vlastnosti koberců a hladkých podlahových krytin. Z prvního jmenovaného si bere především příjemnost na dotyk, kdy je velmi měkký a hebký, přičemž je zde navozen i pocit tepla. Stejně jako koberce má i Flotex® výborně zvukoizolační vlastnosti a zapomenout bychom neměli ani na protiskluznost. Od pružných podlahových krytin si pak tento materiál přebral především vlastnosti praktické. Konkrétně tedy odolnost proti vodě, schopnost snést vysoké zátěže a také nenáročnou údržbu.

Všechny tyto pozitivní vlastnosti mají své kořeny ve struktuře materiálu a v samotném výrobním procesu. Nosnou vrstva krytiny Flotex® tvoří skelné rouno, mající za následek rozměrovou stálost materiálu. V dalším kroku je na tuto nosnou vrstvu nanášeno lepidlo, jehož složkou jsou i antimikrobiální částice (Sanitized®). Následně jsou do lepidla na základě principu statické elektřiny umístěna vlákna z toho nejkvalitnějšího dostupného Nylonu. Koncentrace těchto vláken je zhruba desetkrát vyšší než u tradičních koberců. Chcete-li znát přesnější čísla, pak se jedná o 80 milionů vzpřímených vláken na 1m² krytiny. Díky této koncentraci vláken se pak Flotex® vyznačuje další pozitivní vlastností, a sice odolnosti vůči vyšlapání, pročež se jedná o vhodný materiál i pod kolečkové židle.

Struktura a údržba krytiny Flotex®

Na rubu krytiny Flotex® se nachází pěna, která slouží pro zlepšení akustických vlastností celé podlahy. Nejednu výhodu pak přináší i použití již zmíněných antimikrobiálních částic Sanitized®. Ty jsou po celou dobu životnosti podlahové krytiny postupně uvolňovány, což znamená, že se jedná o krytinu antibakteriální a vhodnou pro alergiky. Těžit budete i z ochrany vůči MRSA, E.Coli, tvorbě nepříjemných zápachů a plísním. Důkazem tohoto je certifikace materiálu britským alergologickým ústavem Allergy UK.

Ani údržba krytiny Flotex® není náročná. Nejenže je možné ji omývat, nýbrž je také vysoce odolná proti znečištění, a to díky konstrukci vzpřímených vláken (nečistoty nemohou proniknout příliš hluboko). Věřte, že této krytině neuškodí ani červené víno. Flotex® můžete čistit vysáváním, či dokonce mokrými metodami nebo strojově.

Dekory a barevná provedení Flotex®

Jelikož podlahová krytina značným způsobem dotváří dojem z celého prostoru, je nutné mít možnost vybrat si z více barevných provedení a vzorů. I zde je Flotex® skvělou volbou. Vybrat si můžete z klasických dekorů, či různých motivů (květinových,…), které byly natištěny pomocí HD digitálního tisku. Nylonové vlákno je pak při výrobě kompletně probarveno, čímž je zaručena barevná stálost.

Tato krytina je dostupná buďto v rolích o šíři dvou metrů nebo ve čtvercích, přičemž její pokládka je prováděna přilepením na připravený a normalizovaný podklad.